4chan Facebooka?

Nie wiem jak to się stało, że tak dużo czasu zajęło mi znalezienie na popularnym portalu społecznościowym Facebook fanpejdża Welcome to the Internet. Może powodem jest to, że na fejsbuniu spędzam ostatnio jakieś 10 minut dziennie w celu odpowiedzenia na prywatne wiadomości od znajomych, którzy są zbyt skąpi by napisać sms-a (nie dziwię im się, sama tak robię). Nieistotne.

Ważne jest to, iż rzeczony fanpejdż zdaje się być fejsbukowym odpowiednikiem znanego i lubianego (przez specyficzny rodzaj dewiantów) portalu 4chan, będącego tym, co uznaje się popularnie za ciemną stronę Internetu. Bynajmniej nie jest to kwestia administracji fanpejdża, nie nie. Jest to jeden z miliona agregatów „śmiesznych” treści internetowych, które z powodu tajnej broni biologicznej wpływającej na zanik IQ wśród ludności świata szerzą się od kilku lat plagą gorszą niż atak mocherowych beretów.

Jest to raczej kwestia fanów „Welcome to the Internet”.

W trakcie pierwszej wizyty w tym specyficznym miejscu od razu rzuciły mi się w oczy szalone ilości komentarzy pod niemal każdym postem. Ponieważ fanpage cieszy się uwagą aż 2 milionów fanów, nie jest to bardzo dziwne – zwłaszcza biorąc pod uwagę profil działalności. Co jednak mnie zaciekawiło, bardzo wiele z tych komentarzy opiera się na obrazkach – i tu nastał szok. Pod jednym zaledwie zdjęciem znalazłam pełny przekrój internetowej sfery memowej, łącznie z kilkoma obrazkami, których nie widziałam w ogóle lub nie napotkałam od co najmniej trzech lat.

Poświęciłam czas na to, by przejrzeć grafiki zamieszczone wśród ponad 5 tysięci komentarzy do tego jednego zdjęcia i nie mogę powiedzieć, że się zawiodłam. Teraz już wiem, gdzie pochowali się wszyscy internetowi – tam właśnie. Poniżej znajdziesz okrojoną, pomniejszoną o nadmierny rasizm i wulgarność zestaw grafik będących odpowiedzią na pojedynczy post fanpage „Welcome to the Internet”. Enjoy.

impossibru beauty

above

alrighty

diva

ohnein

chinesehumor

interesting

leedle

onixpected

yodawg

wat

blackie

cometin

cookin

hiiii

hm

hmmm

omg

watdog

hahaa

hola

introvert

lookie

ohmygoat

omgsofunnylol

swag duck

ugay

A te dwa to moi absolutni faworyci, chociaż nie jestem w stanie wyjaśnić dlaczego:

creep

moist

Latest Comments

  1. Misiekfiol Sierpień 8, 2013

Dodaj komentarz