8 najciekawszych przeróbek popularnych utworów

Wszyscy i ich matka robią ostatnimi czasy przeróbki czy parodie muzyki. Serio, internety roją się od tego cholerstwa i w wielu przypadkach jest to kompletna beznadzieja, niestety. Ale od czasu do czasu zdarzy się jakaś perełka. Czasem takie perełki są do tego stopnia ciekawe, że słucham ich więcej niż raz, a nawet, sporadycznie, zastępują one w mojej świadomości utwór główny. Dlatego macie tu moje ulubione przeróbki ostatnio popularnych utworów.

1. Polska przeróbka Gotye, czyli Letni Chamski Podryw i „Gotuje”

2. Moja ulubiona ostatnimi czasy parodia, którą co prawda już wrzucałam w pierwszym Internetowym The Best Of, ale drugi raz nie zaszkodzi bo jest w trąbkę.

3. „Ona tańczy dla mnie” czy wersja śląska? Sama nie wiem, która gorsza. Ale śląska przynajmniej bawi.

4. Znowu Gotye, tym razem nieco bardziej międzynarodowo. W Polsce chyba najbardziej popularna parodia „Somebody I used to know” na YouTube, swojego czasu często repostowana na różnego rodzaju kwejkach.

5. Oryginalny utwór Keshy odsłuchałam tylko raz, na dodatek nie w całości – nie zdzierżyłam. Ale to – to mam na ajpodzie.

 

6. Przyznam, że „Sexy and I know it” zaczęło mnie bawić z przymusu – gdybym się do niego nie przekonała, wszechobecność tego utworu w każdych mediach doprowadziłaby mnie do szału. Ale ten gościu wymiata. Swoją drogą ilość posiadanych przez niego dzieci jest godna podziwu.

 

7. Bardzo stare, ale uwielbiam – facet jest legendą :3

8. Na koniec przykład tego, jak można ładnie utwór naprawić, dla odmiany. Bo Cezik wymiata.

 

Jeśli znacie jeszcze jakieś warte polecenia parodie, wrzućcie w komentarz, ewentualnie napiszcie o nich na nowoutworzonym fanpejdżu (fan pejczu?) na fejsbuczku.

Latest Comments

  1. Misiekfiol Maj 11, 2013
  2. Misiekfiol Maj 11, 2013
    • Lotty Maj 11, 2013
      • kzmarch Maj 11, 2013
  3. kzmarch Maj 11, 2013

Dodaj komentarz