Warsztaty Infograficzne – Dzień 1

grupa warsztatowaNie jest popularnie rozpowszechnionym faktem, że należę do organizacji pozarządowej. Ba, co więcej – jestem w radzie nadzorczej. Samo w sobie nie jest to szalenie fascynującym faktem, jednak daje mi pewne przywileje – między innymi możliwość uczestniczenia w ciekawych eventach, takich jak Warsztaty Infograficzne odbywające się dziś, jutro i przez dwa dni majowe w Katowicach.

 Warsztaty mają dość frywolną formę, która daje uczestnikom dużą dowolność gdy przychodzi do tematyki, treści i formy wykonywanych projektów. Spokojnie mogę powiedzieć, że nie mogłam lepiej trafić zarówno pod względem grupy, jak i tematu. Wraz z towarzyszem, który udał się tam ze mną, trafiliśmy do zespołu młodych indywiduów o świeżym podejściu i otwartych umysłach. Temat? „Dozwolony użytek”. Ale nie taki byle jaki, tylko co możesz zrobić z plikami, które nie są Twoje. Prawa autorskie, prawa użytkowania – dla mnie chyba najciekawsza dziedzina ze wszystkich zaproponowanych, jedyna, która bezpośrednio wiąże się z moją działalnością i życiem ogólniegrupa docelowa. Inne tematy ukierunkowane są na wysoce wyspecjalizowane zakresy pracy organizacji, ale niestety – jam człek internetowy, nie przepuściłabym okazji robienia infografiki dla braci i sióstr z sieci. Zwłaszcza, że jest to właśnie grupa docelowa tego tematu.

 Oprócz pracy warsztatowej mieliśmy okazję wysłuchać słów kilka od dr Anny Machwic-Adamkiewicz na temat narracji obrazem. Prelekcja poparta była przykładami prac studentów i ogólnie ciekawa merytorycznie. Dodatkowym bonusem był gościnny występ Krzysztofa Trzewiczka, który również podzielił się kilkoma ciekawymi przykładami infografik. A potem biegiem wrócił na własne warsztaty, toczące się dwa piętra nad nami. Zajęty człek, a poświęcił dla nas przerwę obiadową.

Dużo dyskusji na temat prezentowanych projektów i właściwej pracy warsztatowej – póki co koncepcyjnej. Mimo sprawnego tempa i dobrej współpracy nie zdążyliśmy ogarnąć tematu i jutro od samego rana zabieramy się za scenariusz do storyboardów. Człowieku z Internetów, już niebawem dowiesz się w przystępnej formie graficznej, co, jak i dlaczego możesz wykorzystać w swoim sieciowym życiu!

Latest Comments

  1. sonya Kwiecień 21, 2013

Dodaj komentarz